Bezglutenowa restauracja Rzeszów? Kulisy jest jedną z nich!

restauracja rzeszów - kulisy.rzeszow.pl

Bezglutenowa restauracja Rzeszów? Kulisy jest jedną z nich!

Osoby ze specjalną dietą tak naprawdę rzadko mogą sobie pozwolić na wyjście do restauracji. W każdym z dań mogą znajdować się alergeny czy inne szkodliwe dla nich składniki pokarmowe. Powodują one szereg nieprzyjemnych dolegliwości, których każda osoba z nadwrażliwością stara się uniknąć. Kulisy jako pierwsza restauracja Rzeszów zaczęła serwować dania bezglutenowe, aby móc trafić w potrzeby wszystkich gości. Zapraszamy serdecznie do wypróbowania naszych dań bezglutenowych!

Co to jest gluten i w czym się znajduje?

Gluten to nic innego jak białko zwarte w niektórych gatunkach zbóż – pszenicy, owsie, jęczmieniu, orkiszu, życie, pszenżycie itp. Co za tym idzie, zawierają go wszystkie produkty spożywcze przygotowywane z mąki z tych zbóż, kasze, a nawet napoje mleczne czy przetwory zbożowe. Poza tym gluten może znajdować się również w nabiale, wyrobach cukierniczych, różnego rodzaju konserwach i wędlinach. Dla osób cierpiących na nietolerancję glutenu, alergię, czy nawet niektóre choroby układu pokarmowego (między innymi celiakię) stanowi on przyczynę licznych problemów zdrowotnych. W ostatnich latach wykonanych zostało również wiele badań, z których wynika, że nawet dla osób zdrowych gluten może być szkodliwy. Zazwyczaj objawia się to bólem brzucha, zmęczeniem, zaburzeniami trawienia itp. Warto już wtedy wykonać odpowiednie badania, by potwierdzić, co nam szkodzi. Może to właśnie gluten, który wówczas należy z diety wykluczyć.

Kulisy restauracja Rzeszów w trosce o Twoje zdrowie!

Jako pierwsza restauracja w Rzeszowie, Kulisy zaczęły przygotowywać dania bezglutenowe. U nas możesz zjeść smaczne, pełnowartościowe posiłki, dostosowane do Twoich potrzeb dietetycznych. Dbamy o to, aby każdy z naszych gości mógł poczuć się u nas komfortowo i wybrać z karty danie, które będzie mu w pełni odpowiadać. Praktycznie wszystkie dania z naszego codziennego menu jesteśmy w stanie przygotować w wersji bezglutenowej. Warto jednak wcześniej się z nami w tej sprawie skontaktować. Kulisy to certyfikowana restauracja bezglutenowa w Rzeszowie. Zadbamy o Twoje zdrowie, serwując aromatyczne, smaczne i zawsze estetycznie podane dania, które zachwycą Cię pod każdym względem!